KAMK_kirjaimet.jpg

Etusivu>Esittely>Ajankohtaista>Uutiset>Tutkintoon johtavan nuorten koulutuksen opiskelijavalinnat 2013

Uutisarkisto

1.7.2013 8:00

Tutkintoon johtavan nuorten koulutuksen opiskelijavalinnat 2013

Kajaanin ammattikorkeakouluun nuorten koulutuksen yhteishaussa 1.7.2013 valitut (ne, jotka ovat antaneet luvan julkaista nimensä internetissä). Valittuja on yhteensä 324.

Hoitotyön koulutusohjelma, hoitotyön suuntautumisvaihtoehto (Sairaanhoitaja AMK)

Aho Joonas Petteri
Fagerlund Jonna Kristiina
Haaraniemi Susanna Päivikki
Haavisto Anni Elina
Hack Jenni Riikka Pauliina
Hippi Samuel Pellervo
Huuskonen Heta Annika
Hynynen Mira Aino Emilia
Julkunen Samuli Ville Juhani
Karjalainen Sallamaari Tuulia
Kauhanen Kirsi Karoliina Dzesika
Keto Selja Auroora
Kettunen Enni Tuulia
Kilpeläinen Heini Johanna
Kokkonen Saara-Kaisa
Korhonen Reeta Hilda Pauliina
Koskelo Roosa Alina
Kyllönen Carita Hannele
Kähkönen Heli Irene
Lampinen Tiina Johanna
Lassila Essi Anu Tuulia
Lähteenaro Leena Mari Annika
Matikainen Sanni Sirje Karoliina
Moilanen Iidamari Katariina
Moilanen Kaisu Julia
Moisanen Jani Petri
Mämmi Milla Amanda
Niskanen Jenni Maria
Pajarinen Noora-Maria
Raita Janette
Rasila Janne Sakari
Ronkainen Jere Joonas
Savela Roosa-Mari
Sippala Jenni
Tihinen Anni Maria
Tihinen Elina Karoliina
Turpeinen Veera Inkeri
Vieno Iida Eveliina
Viertonen Iina Sofia
Väisänen Paula Maria Hannele
Äijälä Anna Riitta

Yhteensä valittiin 47

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitotyön suuntautumisvaihtoehto
(Sairaanhoitaja AMK / Terveydenhoitaja AMK)


Akkanen Maiju Kaisa Amanda
Arolaakso Suvi Johanna
Auvinen Hanna Katariina
Hakkarainen Anna Elina
Haverinen Merja Hannele
Hutri Riitta-Liisa Emilia
Jaakkola Jonna Kaarina
Janhunen Iina Meelika
Jokelainen Miia Mirjam Piritta
Jylhä-Ollila Marika Satu
Karjalainen Leena Kristiina
Kasila Helka Anneli
Kettunen Laura Iina
Korhonen Kirsi Hannele
Krökki Tarja Maarit Susanna
Mäkäräinen Johanna Annika
Natunen Merja Tuulikki
Paulomäki Kaisa-Mari Elina
Pärnänen Laura Hannele
Tapaninaho Laura Maria

Yhteensä valittiin 22

Liikunnan ja vapaa-ajan koulutusohjelma (Liikunnanohjaaja AMK)

Ala-Luoma Anne Maria
Fomin Krista Eveliina
Jauhiainen Noora Annukka
Karjalainen Laura Emilia
Kilpijärvi Riikka Kristiina
Kokko Sanna Kristiina
Kuusisto Kaisa Marjaana
Lappalainen Eero Matias
Luukkonen Laura Annamari
Malinen Milla-Maria Mirjami
Mäkelä Anniina Eveliina
Nukari Mira Janika
Pukkila Henna Jetriina
Pyrrö Alisa Helga Karoliina
Säkkinen Kati Annika
Tikka Salla Vilhelmiina
Tikkakoski Iida Karoliina
Tulonen Suvi Johanna
Vellonen Anni Karoliina
Wilén Emmi Ida Sofia

Yhteensä valittiin 22

Liiketalouden koulutusohjelma (Tradenomi)

Anttonen Aleksi Matias
Hanhela Riku Aleksi
Heikkinen Antti Juhani
Humaloja Miska Eero Santeri
Immonen Joni Joonas
Karjalainen Arttu Arvo Oskari
Karjalainen Linda Maria
Karppinen Susanna Emilia
Kemppainen Janne Matti Einari
Kemppainen Toni Petteri
Keränen Eini Mariella
Keränen Kalle Juhani
Kinnunen Kati Sini-Tuulia
Koponen Jenni Helena
Koppelo Valtteri Juho Samuli
Korhonen Emilia Miia Marika
Korhonen Niko Aleksi
Kähkönen Jami Petri Tapio
Kärnä Reetta Maria Elviira
Laakso Perttu Veli Aleksi
Lauronen Sauli Jaakko Pietari
Leinonen Anna-Reetta
Marin Anni Tiina Johanna
Määttä Jenna Reeta Monika
Nukari Niklas Oskari
Nyyssönen Saara Meri Vilhelmiina
Pajuniva Joonas Antti
Pyykkönen Heli Tuuli Hannele
Romppainen Heidi Susanna
Ruotsalainen Tero Kalervo
Saari Joonas Ensio
Saastamoinen Essi Maria
Santala Mikko Kaarlo Petteri
Suontakanen Joni Sakari
Tauriainen Sari Sofia
Tervo Jukka Santeri
Vanninen Henri Aleksi
Vanninen Lauri Markus
Väisänen Terhi Pauliina
Vänttinen Lauri Vilhelm
Ylitalo Matias Valtteri

Yhteensä valittiin 50

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma (Tradenomi)

Björkqvist Mico Christian
Chatlikov Artem
Grönlund Nina Marika
Haataja Matti Tuomas
Heikkinen Raimo Antero
Hirvonen Ilona Marjaana
Hyvärinen Elli Marketta
Ilmonen Kasimir Jyry Santeri
Kauppila Janna Pauliina
Kemppainen Teijo Ilmari Arinpoika
Kivistö Kasperi Karinpoika
Kousa Jami Pekka
Kumpulainen Samuli Tuomas
Kuosa Samuli Harrinpoika
Kylmäaho Lasse-Pekka Juhani
Laaksonen Jussi Petteri
Liljamo Pyry Aleksanteri
Möttönen Touko Antero
Niemi Ville-Matti Hermanni
Niiranen Janne Petteri
Nurminen Maarit
Nykänen Markus Mikael
Ojutkangas Tommi Samuli
Okkonen Juhani Matias Ahti
Paunula Jussi Hermanni
Piippo Jere Hannu Oskari
Ravantti Juha Tapio
Seppänen Heikki Ilmari
Siipola Teemu Aleksi Kristian
Sirén Jaakko Juhani
Somero Matias Aku Iisakki
Taavila Lauri Petteri
Tuppurainen Iiris Elisa
Vaarala Virve Piritta Katariina
Vasyuk Anna
Vuolas Joni
Vuollet Pauli Matias
Vääräniemi Tero Tuomas

Yhteensä valittiin 44

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma (Insinööri AMK)

Friis Riku-Ville Tapio
Huotari Jusa Aleksi
Härkönen Tuomas Jussi Samuli
Jokela Maaria Auroora
Kauppila Tommi Kauppila
Keisanen Pauli Tapio
Kemppainen Tiina Katja Anneli
Keränen Tuukka Mikael
Kiirikki Juho Elmeri
Kivimäki Ville Jaakko Juhani
Kuoppamaa Sami Oskari
Kyllönen Jussi-Pekka Santeri
Lämsä Aleksi Toivo Olavi
Maliniemi Niko Elias Pietari
Mustonen Mikko Petteri
Mäkitalo Niko Einari
Piippo Teemu Oskari
Pulkkinen Miro Matti Tapio
Päivärinta Pasi Antero
Sorri Seppo Tapani
Toivanen Mika Viljo Sakari
Tolonen Esa Matti
Turpeinen Jesse Joonas
Vänskä Harri Veli Juhani

Yhteensä valittiin 30

Rakennustekniikan koulutusohjelma (Insinööri AMK)

Haapasalo Olli Kalevi
Heikkinen Henri Tapani
Helenius Reetta Erika
Inkiläinen Ville Santeri
Kaikkonen Matti
Kinnunen Tomi Petteri
Lukkari Olli Aleksi
Moilanen Taru Eveliina
Ojalehto Hannes Aarno Eerik
Rautiainen Esa Pekka
Toivonen Konsta Juho Sakari
Tolonen Maiju Eliisa
Valtanen Aleksi Tuomas Kalevi
Vartiainen Veikko Ilmari
Vauhkonen Aleksi Ilarinpoika

Yhteensä valittiin 19

Tietotekniikan koulutusohjelma (Insinööri AMK)

Aho Nico Sebastian
Friman Jouni Ilari
Hallasmaa Touko Juho Ilmari
Heikkinen Ville Pauli Akseli
Hiltunen Joni Pekka
Hiltunen Teo Henrik
Inkala Aki Ilkka Tapani
Kaivola Toni
Karppinen Tuukka Olavi
Kinnunen Jami Samuli
Kovalainen Mikko Juhani
Kumpulainen Tomi Pekka Antero
Kuosmanen Antti Juho-Matias
Lahdenperä Samu Aleksi Mikael
Laukka Eetu Valtteri
Lehto Jesse Johannes
Leinonen Timo Markus
Liiman Saska Iisakki
Luoma Aleksi Henrik
Luomala Joni-Petteri
Lyytikäinen Toni Mikael
Mitrunen Joel Aleksi
Mäkinen Lauri Sakari
Niemelä Jani Kyösti
Nissinen Aleksi Johannes
Oja Mikael Johannes
Oksanen Tuomo Johannes
Pitkänen Paavo Eerik
Reinikainen Vili Valtteri
Roponen Esa Petteri
Rytkönen Akseli Paavo Roberto
Saarenmäki Tero Markus
Sydänmaa Marko Jari Mikko
Tolonen Joni Matti
Tolvanen Markus Antero
Turunen Juuso Aki Petteri
Vallo Taneli
Vääräniemi Henri Tapani

Yhteensä valittiin 45

Matkailun koulutusohjelma (Restonomi AMK)

Anttila Fanni Ella Eerika
Caselius Liina Mimoosa
Herranen Annukka Inkeri
Hänninen Reeta Milja Emilia
Innanen Susa Jimena
Jaakola Anna Karoliina
Jansson Lauri Mika Oskari
Kaarakainen Kirsi Susanna
Kaikkonen Jenni Helena
Kaipainen Mari Anneli
Karadas Julia Marianne
Karhu Anni Karoliina
Kinnunen Juho Tuomas
Kleemola Linda Juulia
Koskinen Riikka Vilhelmiina
Kuisma Tiia Maria
Leskinen Sara Liina Emmiina
Maliniemi Eeva Inkeri
Mattila Iiris Anna Sofia
Moilanen Linda Mari Johanna
Multala Elina Karoliina
Nieminen Jenna Elmiina
Nyman Anette Tuulia
Partanen Minna Alva Leena
Partanen Perttu Ilari
Piispanen Jose Robert Emil
Räsänen Taina Suvi Katariina
Sahila Senni Lotta Emilia
Sarajärvi Mirka Annika
Seikkala Tanja Kristiina
Sirviö Laura Elina
Stein Emilia Anniina
Söderlund Heini Tuuli Matilda
Tikkanen Krista Anneli
Toivio Julia Pauliina
Varpenius Silja Marja Anneli
Väätäinen Ida Katariina

Yhteensä valittiin 45