KAMK_kirjaimet.jpg

Etusivu>Esittely>Ajankohtaista>Uutiset>Ylemmän amk-tutkinnon ja tutkintoon johtavan aikuiskoulutuksen opiskelijavalinnat 2013

Uutisarkisto

14.6.2013 9:39

Ylemmän amk-tutkinnon ja tutkintoon johtavan aikuiskoulutuksen opiskelijavalinnat 2013

Kajaanin ammattikorkeakoulu on valinnut ylempään ammattikorkeakoulututkintoon johtaviin ja ammattikorkeakoulututkintoon johtaviin aikuiskoulutuksiin uusia opiskelijoita 14.6.2013. Valittuja oli yhteensä 90. Alla ne valitut opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan julkaista nimensä internetissä.

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma (insinööri ylempi AMK)

Kemppainen     Tapio Antero
Kuvaja                Aki Jarno Tapani
Mehtonen           Lassi Ilmari
Nikula                 Johannes Antero
Paasonen          Riitta Helena
Pikkarainen       Lasse Ilkka Antero
Rytivaara            Veikko Henrikki
Seppänen          Heikki Sakari
Tolonen              Pasi Antero


Yhteensä valittiin 13


Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma (tradenomi ylempi AMK)

Golub                  Tatiana
Heikkinen           Marika Hannele
Huusko               Anne Kirsi Kaarina
Härkönen           Pentti Väinö Viljami
Iso-Möttönen     Sami Sakari
Kivioja                 Hanne Elina
Korhonen           Maria
Koukku               Jason Pauli Petteri
Malinen              Jonna Katriina
Mattsson             Nina Johanna
Määttä                 Kirsi Johanna
Niemelä             Sanna Kristiina
Okkonen             Riitta Leena Aulikki
Polojärvi             Pirjo Kaarina
Sonny                 Eero Ilmari
Säkkinen            Riikka Helena
Toppinen            Pirkko Elissa
Valli                     Ritva Helena

Yhteensä valittiin 25

Matkailun koulutusohjelma, aikuiskoulutus Kuusamo (restonomi AMK)

Hakala                Minna Marita
Huttu                   Riitta-Liisa
Iivari                    Jari Antero
Juuma               Leena Kristiina
Korpela              Sara Maria Katariina
Kämäräinen      Mari Annele
Lehto                   Laura Elina
Maaninka           Heli Marjaana
Mettala                Kirsi Carina
Moilanen            Anu Johanna
Paasovaara       Riika Liisa
Paloniemi          Laura Hilda Ulriika
Patjas                  Sanna Elina Annika
Ronkainen         Hilma Minna Tuulikki
Seppänen          Mirja Marita
Virtanen              Sanna Maria

Yhteensä valittiin 23


Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, päivitysohjelma (insinööri AMK)

Korhonen           Janne Markus

Yhteensä valittiin 4

Rakennustekniikan koulutusohjelma, päivitysohjelma (insinööri AMK)

Kestilä                 Markus Erkki Johannes

Rönkkö               Anu Johanna

Yhteensä valittiin 3

Tietotekniikan koulutusohjelma, päivitysohjelma (insinööri AMK)

Yhteensä valittiin 1